Piąte urodziny Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu 7.12.2018

Jak znaleźć czas na działania społeczne? Możliwości jest wiele

Jeżeli wymówka Nie mam czasu” spędza Ci sen z powiek, przyjdź na spotkanie Możliwości jest wiele. Jak znaleźć czas na działania społeczne?, podczas którego zaproszeni przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu wolontariusze i wolontariuszki opowiedzą o tym co, jak i KIEDY robią w ramach swojej działalności. Jednym z gości będzie Janina Bąk (Janina Daily) – autorka bloga janinadaily.com, gwiazda TEDx’ów i konferencji, statystyczka oraz wolontariuszka. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o 17:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej. Rejestracja trwa do 23 listopada.

Okazja, żeby znaleźć czas i przyjść na spotkanie jest wyjątkowa! Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu kończy 5 lat. To idealny moment, żeby podsumować dotychczasową działalność UCW i docenić pracę wolontariuszy – w bazie jest ich ponad 1300! Dzięki nim możliwa jest realizacja wielu niezwykłych projektów na Uniwersytecie Warszawskim oraz poza uczelnią.
Data również jest nieprzypadkowa. Zaledwie dwa dni wcześniej, 5 grudnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Spotkanie poprowadzi Filip Konopczyński, a wśród panelistów są:
Janina Bąk (Janina Daily) – gość specjalny, autorka bloga janinadaily.com, wolontariuszka, statystyczka;
Maciej Maliszewski – Strateg Technologiczny w K2 Internet, pomysłodawca WOLO-BOTA;
Mateusz Decyk – wolontariusz UCW, student stosunków międzynarodowych, prezes koła naukowego Spraw Zagranicznych ISM UW, lider projektu „Open Source – Open Mind”;
Jaśmina Kasenko – wolontariuszka UCW, tłumaczka, obecnie studiuje Comparative Studies na Uniwersytecie Heinricha Heinego w Dusseldorfie.

Spotkanie rozpocznie wystąpienie prof. UW dr hab. Anny Gizy-Poleszczuk, prorektor ds. rozwoju.

Możliwości jest wiele

O czym będą rozmawiać zaproszeni goście? O tym jak w swoich napiętych grafikach znaleźć czas na zaangażowanie społeczne. Jak szeroki jest wachlarz działań społecznych. Jak wiele możliwości stwarza wolontariat i jakich zmian można dzięki niemu dokonać. Organizatorzy mają nadzieję, że grudniowe wydarzenie będzie wyrazem uznania dla wszystkich zaangażowanych w działalność UCW oraz stanie się inspiracją i motywacją do podejmowania aktywności społecznej.

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu planuje również małą, urodzinową niespodziankę. Warto przyjść i dać się zaskoczyć.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Spotkanie odbędzie się w piątek, 7 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej, w sali nr 316.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić ankietę zgłoszeniową. Rejestracja trwa do 23 listopada 2018 r.: https://goo.gl/forms/umVDEL4wPQXeuiaD3.
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pięć intensywnych lat

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu jest jednostką Uniwersytetu Warszawskiego, której misją jest szerzenie idei wolontariatu i zaangażowania społecznego wśród społeczności akademickiej. Wolontariusze UCW chętnie angażują się w różne inicjatywy, czego dowodem mogą być obchody 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego, które zgromadziły 100 skorych do pomocy osób. Podczas pięciu lat działalności Centrum zrealizowało lub pomogło zrealizować kilkadziesiąt projektów. Poza współpracą z partnerami – szpitalami, organizacjami pożytku publicznego, czy jednostkami uniwersyteckimi zrealizowało m.in. studenckie korepetycje dla maturzystów – podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej, budowę budek dla kotów wolno żyjących, konwersacje polskich i zagranicznych studentów w ramach Wolontariatu Wielokulturowego, cykliczną akcję na rzecz zwierząt – „Zimowa Wałówka”. W latach 2016-2018 UCW koordynowało program „UW: Inicjatywy dla otoczenia”, który działał na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z programem Santander Universidades, który jest realizowany w Polsce przez Santander Bank Polska.
Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu nie zamierza zwolnić tempa. Na horyzoncie widać jeszcze więcej projektów i działań promujących oraz wspierających zaangażowanie społeczne.

Więcej informacji o UCW można znaleźć na: wolontariat.uw.edu.pl oraz facebook.com/UCWUW.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/195130504712605/

Organizatorem wydarzenia Możliwości jest wiele. Jak znaleźć czas na działania społeczne? jest Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Warszawskiego.
Patroni medialni: Radio Kampus i Uniwerek.TV.

Data publikacji: 13 listopada 2018

Data ostatniej modyfikacji: 07 grudnia 2018